جمعه 29 تیر 1403
ایزوگام متری چند؟
ایزوگام متری چند؟

ایزوگام متری چند

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

ایزوگام متری چند

ایزوگام متری چند طبق مطالب های قبلی برای مطلع شدن از اینکه ایزوگام متری چند است. ابتدا باید بتوانیم بهترین نوع عایق را از میان صد ها ایزوگام تولیدی انتخاب کنیم رول ایزوگام به صورت ده متر طول و یک متر عرض تولید می شوند. که به آن رول میگویند،رول ۱۰ متری ایزوگام نیز .دو نوع اصلی دارد که عبارتست از:

شاید برای شما هم این سوال پیش امده باشد که ایزوگام متری چند است؟. برای اجرای ایزوگام پشت بام،سرویس .بهداشتی ،حمام و غیره … هزینه ها به چه صورت است

انواع عایق پیش ساخته و بسته بندی

۱-رول ایزوگام تک لایه ۲- رول ایزوگام دولایه

.دو نوع عایق تک لایه و دولایه وجود دارد : تک لایه پلیمری ،تک لایه اکسیده ، دولایه پلیمری و دولایه اکسیده

حال هر کدام (چه تک لایه و چه دولایه) دو نوع می باشند ۱- تک لایه فویلدار و ساده ۲- دولایه فویلدار و ساده

وزن رول ها بین ۳۵ تا ۴۲ کیلوگرم متفاوت است.

عایق پلیمری بهتر است یا اکسیده؟

حالااین سوال مطرح می شود که ایزوگام پلیمری بهتر است یا اکسیده و قیمت آن چند است ؟

پلیمری چسبندگی بالاتری نسبت به اکسیده دارد. اما اکنون با تغییر استاندارد های عایق اماده مثل ایزوگام توسط پژوهشکده استاندارد، اطلاعات از قبل آزمایش می‌شود. سپس به صورت نوع H و C روی برچسب و رول ایزوگام چاپ می‌شود.

نوع H برای مناطق معتدل و گرمسیر و نوع C برای مناطق سردسیر مورد استفاده قرار می گیرد.

با اطلاعات و ترکیباتی که سازمان استاندارد مشخص می‌کند . تمامی کارخانجات قابلیت تولید عایق با کیفیت را دارند و ایزوگام درجه ۲ وجود ندارد.

اما با توجه به رقابت بسیار زیاد در این حوزه کارخانجات تازه تاسیس با تغییر ترکیبات و کاهش قیمت سعی بر در کنترل بازار را دارند .

اما نکته بسیار مهم این است که کیفیت از کمیت مهمتر است.

ایزوگام متری چند

دوست عزیزی سوالی از بنده پرسید که قیمت عایق رطوبتی دولایه پلیمری فویلدار ۴۰ کیلویی را از چند ایزوگام کار سوال کردم چرا قیمت ها با هزینه نصب از متری 85 هزار تومان تا 95 هزار تومان متغیر است؟

پاسخ این است که اگر چه تمامی اطلاعات مربوط به لیبل ایزوگام برای برندهای مختلف تقریبأ شبیه به هم هستند. اما نام شرکت تولیدی دقیق و شماره ثبت بایستی از فروشنده. بپرسید تا راجع به آن تحقیقاتی انجام شود. ،البته که شهرستان دلیجان با بیش از ۴۰۰ کارخانه ایزوگام با پسوند دلیجان فعالیت می کنند. اطلاعات لیبل ها تقریباً شبیه هستند  (وزن،ضخامت،نوع عایق) اما اسم و رسم دقیق عایق بسیار مهم است.

در مواردی مشاهده گردیده که تولیدکنندگان، مواد اولیه از جمله الیاف ها ، پلیمر و ترکیبات را در هر بار تولید تغییر میدهند در واقع کیفیت متفاوت می شود اما نام برند همان برند است.

مثلا، محصول با کیفیت و خالص در اردیبهشت ماه تولید می‌شود اما در مهر ماه به دلیل افزایش حجم فروش کیفیت کاهش می‌یابد.آیا میتوان به این نوع برندها اطمینان کرد؟متأسفانه نظارت ها در این حوزه بسیار اندک است.

پس در این موارد انتخاب ها بسیار سخت شده است اما نگران کننده نیست.برندهای قدیمی و ماندگاری در بازار وجود دارند که از ابتدای تولید تا کنون کیفیت را تغییر نداده اند.

سیران گستر با بیش از ۲۰ سال سابقه برای رفاه حال شما مشتریان عزیز لیست محدودی از بهترین عایقهای پیش ساخته را انتخاب نموده اند تا انتخاب آسانتر انجام شود.

زمستانی اسوده با سیران گستر

پارسا____۰۹۱۲۲۴۳۸۱۳۲

ایزوگام متری چند

ایزوگام متری چند؟
ایزوگام متری چند؟